Bezpieczna praca dzięki podnośnikom koszowym

Bezpieczna praca dzięki podnośnikom koszowym

Podnośniki koszowe mają za zadanie umożliwić bezpieczne wykonywanie prac na wysokości, gdzie np. pracownicy techniczni dokonują napraw lub wykonują inne prace na wysokości.

Podnośnik koszowy pozwala zabrać więcej niż jedną osobę na bardzo dużą wysokość, a dzięki zestawom narzędzi możliwe jest prowadzenie z takiego podnośnika nawet najbardziej skomplikowanych akcji i zadań.

Oprócz bardzo podstawowych i typowych podnośników, których nie brakuje w najprostszych nawet firmach usługowych lub zakładach produkcyjnych, projektowane i budowane są także bardziej wyspecjalizowane żurawie i podnośniki, do wykonywania skomplikowanych i specjalistycznych prac.

podnośnik koszowy wrocławpodnośnik koszowy wrocławpodnośnik koszowy wrocławpodnośnik koszowy wrocław

Do działań, w których sprawdzają się wyłącznie podnośniki, zaliczyć można:

  • naprawę i przegląd techniczny linii energetycznych (zwłaszcza wysokiego napięcia)
  • prowadzenie akcji gaśniczych i ratunkowych
  • montaż instalacji drogowych, oświetleniowych, oznakowania
  • wykonywanie prac budowlanych na elewacjach
  • czyszczenie i usługi porządkowe – wielkopowierzchniowe i wysokościowe
  • montaż reklam wielkopowierzchniowych w przestrzeni miejskiej

Podnośniki mogą mieć jednak również swoje o wiele bardziej towarowe i usługowe zastosowanie.

W warsztatach samochodowych umożliwiają podniesienie auta dzięki mechanizmom hydraulicznym i spokojne wykonanie wszystkich prac w wygodny sposób także pod płytą podłogową samochodu.

 

Z kolei w magazynach, firmach transportowych i logistycznych, podnośniki towarowe bardzo często są również mobilne i służą do transportu, rozładunku i załadunku niekiedy bardzo ciężkiego lub wielkogabarytowego ładunku.

Nie zawsze trzeba jednak kupować podnośnik, zwłaszcza jeśli firma nie korzysta z niego codziennie.

Rozwiązaniem pozwalającym na optymalizację kosztów oraz uzyskanie dodatkowych gwarancji serwisowych, darmowej gwarancji czy odbiorów technicznych od  UDT, jest wynajmowanie takich urządzeń i maszyn.

Ich leasing jest coraz łatwiejszy, gdyż stale przybywa firm oferujących takie usługi i mających szeroki asortyment podnośników oraz innych maszyn czy narzędzi  budowlanych.