Jak powinno wyglądać szkolenie z pierwszej pomocy ?

Jak powinno wyglądać szkolenie z pierwszej pomocy ?

Szkolenie z pierwszej pomocy jak ustala Kodeks Pracy powinno zawierać część praktyczną oraz teoretyczną. Część teoretyczna powinna dotyczyć takich zagadnień jak część ogólna, w której omawiane są zasady postępowania w przypadku zagrożenia życia, omówione również muszą zostać podstawowe zasady reanimacji, następnie omawiane kwestie są już bardziej zaawansowane np. postępowanie w przypadku ran i krwotoków, pomoc podczas urazów, złamań.

Poza częścią teoretyczną przedstawiającą główne założenia postępowania przy ratowaniu życia bądź zdrowia szkolenie z pierwszej pomocy obejmuje część praktyczną. W części praktycznej osoby biorące udział w szkoleniu z pierwszej pomocy omawiane wcześniej zasady mogą wykorzystać podczas ćwiczeń praktycznych. Ćwiczeń praktyczny podczas szkolenia z pierwsze pomocy może być naprawdę wiele, wszystko zależy od tego jak zaawansowana grupa realizuje szkolenie oraz jakie czynności są najistotniejsze dla danej grupy.

Podczas szkoleń z pierwszej pomocy uczymy się nie tylko zasad postepowania w przypadku zagrożenia, poza kwestią merytoryczną ważne jest, że uczymy się opanowania swoich emocji, zachowania spokoju i rozważnego analizowania sytuacji. Po szkoleniu z pierwszej pomocy nie pozostaniemy obojętni na czyjeś zdrowie.

Więcej o szkoleniu z pierwszej pomocy znajdziesz tu

Control BHP
al. Kasztanowa 18-20
Wrocław